19 marca razem z Panią Renatą Sidoruk udałyśmy się do posiadłości Kraszewskich w Romanowie na XXXII finał Wojewódzkiego Konkursu Czytelniczego Dla Młodzieży Szkół Ponadgimnazjalnych „Życie i twórczość J.I. Kraszewskiego”. W finale wzięło udział 40 uczestników, którzy pod czujnym okiem komisji zmagali się z pytaniami.

Po ukończeniu testu mogliśmy dokładnie zwiedzić piękne romanowskie muzeum, a także posiedzieć na ławeczce z Kraszewskim.

Wszyscy ze zniecierpliwieniem czekaliśmy na ogłoszenie wyników, popijając kawę i podjadając przepyszne kanapki, które przygotowała dla nas obsługa muzeum.

Niestety, nie udało się nam zająć podium, ale chwile spędzone w Romanowie pozostaną na długo w naszej pamięci. Z wielką chęcią pojedziemy tam za rok.

A tymczasem zapraszamy wszystkich do galerii, gdzie umieściliśmy zdjęcia upamiętniające naszą przygodę.

Małgorzata Cholewińska kl. II LO a