13.05.2014

Klasa I TI uczestniczyła w wycieczce do Miejskiej Biblioteki Publicznej we Włodawie (opiekunowie: H.Karpiuk, M.Kalinowski). Uczniowie poznali wszystkie działy biblioteki, pracownicy wyjaśnili zasady korzystania z biblioteki oraz zasady korzystania z katalogów bibliotecznych. Przybliżona została aktualna oferta biblioteki oraz program "Słowo, Muzyka, Obraz"

13.01.2014

Dnia 13 stycznia 2014 r. uczestniczyliśmy w spotkaniu z p. Jakubem Jakubowskim, artystą grafikiem komputerowym, projektantem książek i prasy, animatorem kultury

i baristą, zorganizowanym w ramach ogólnopolskiej akcji: Link do przyszłości. Młodzi . Internet. Kariera. Mieliśmy okazję wspólnie zastanowić się jaki zawód wybrać, jak realizować  swoje plany i marzenia, zostaliśmy utwierdzeni w przekonaniu, że niezależnie od przeszkód warto „ robić swoje”..

W spotkaniu uczestniczyli:Monika Marciszewska, Magdalena Wołyniec, Iga Gruszczyńska, Karolina Kruczyńska, Michał Horszczaruk, Marcel Reszczyński, Paweł Kwiatkowski, Grzegorz Krzepiłko, Sandra Ignatiuk, Michał Kamiński, Klaudia Będziejewska, Kamil Korona (opiekun p. H.Karpiuk)

31.05.2012

Dnia 31.05.2012 roku została zorganizowana wycieczka: „Literacki spacer po Lublinie”. W wyjeździe wzięło udział 27 uczniów. Program wycieczki obejmował: zwiedzanie Starego Miasta i Lubelskich Podziemi, wizyta w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego, warsztaty            w Muzeum im. Józefa Czechowicza, spektakl w teatrze Osterwy: „Bóg” Woody Allena.  Serdeczne podziękowania należą się Pani Magdalenie Wójcikiewicz z biblioteki Łopacińskiego, która zorganizowała literacki spacer po Lublinie. Organizatorzy wycieczki: p. Beata Opalińska – Jarząbek (kierownik wycieczki), p. Wojciech Jarząbek i p. Halina Karpiuk (opiekunowie) .

19.12.2012

19.12.2012 miała miejsce wycieczka do MBP we Włodawie zorganizowana przez p. Wojciecha Jarząbka, p. Halinę Karpiuk oraz pracowników biblioteki.

Uczniowie klasy III Technikum Mechanicznego poznali zmodernizowany, nowoczesny obiekt biblioteki , jej warsztat informacyjny, zasady korzystania oraz ofertę działalności .

Druga część wizyty przebiegała w sali konferencyjnej, w której odbyło się spotkanie z panem Zdzisławem Kociubińskim. Pan Kociubiński jest jednym z trzech żyjących włodawian,  którzy w stanie wojennym byli internowani . Relacja zaproszonego gościa była żywą lekcją historii. Przywołane wspomnienia wywołały wielkie wrażenie na uczestnikach spotkania. Dopełnieniem wzruszającej, pełnej powagi  atmosfery była prelekcja filmu „ Śmierć jak kromka chleba Kazimierza Kutza”.  Film opowiadający o tragicznych wydarzeniach w kopalni „ Wujek”,  jak i samo spotkanie, wywołało na uczestnikach niebywałe wrażenie. Szczególne podziękowanie należy złożyć panu Wojciechowi Jarząbkowi za pomysł oraz mądrą, pełną wzruszenia prelekcję poprzedzającą spotkanie.

2012/2013

Halina Karpiuk, w roku szkolnym 2012/2013 zorganizowała sześciu klasom wycieczki do Miejskiej Biblioteki Publicznej we Włodawie. Uczniowie z zainteresowaniem zwiedzali nowoczesny obiekt: wypożyczalnię dla dorosłych, czytelnię dla dorosłych, wypożyczalnię oddziału dla dzieci, czytelnię oddziału dla dzieci, czytelnię internetową i dział regionalny. Pracownicy biblioteki zapoznali uczniów  z ofertą usług i regulaminem biblioteki. Znajomość innego typu biblioteki (poza szkolną), charakter gromadzonych zbiorów, warsztat informacyjny, różne źródła informacji, wszystko to powinno zachęcić uczniów do samokształcenia. Ważnym aspektem wizyty w bibliotece było poznanie pracowników, co z pewnością pozwoli uczniom w przyszłości pokonywać barierę nieśmiałościw przekraczaniu progu biblioteki. W wycieczkach udział wzięli także wychowawcy klas - serdeczne podziękowanie za współorganizację wyjścia.

19.11.2012- kl. I LOj (wychowawca p. Jadwiga Stadnik)

20.11.2012- kl. II Ti (wychowawca p. Mirosław Ostrowicki)

27.11.2012- kl. I LOa/d (wychowawca p. Marzena Puchalska)

03.12.2012- kl. I Tg (wychowawca p. Grażyna Chodziutko)

05.12.2012- kl. I LOb (wychowawca p. Grażyna Dyśko)

13.12.2012 – kl. I Ti (wychowawca p. Przemysław Dyśko)

16.01.2013

16.01.2013r. Pan Wojciech Jarząbek (kierownik wycieczki) i Pani Halina Karpiuk (opiekun) zorganizowali uczniom kulig w miejscowości Wytyczno. W czasie „deszczowej sanny” uczestnicy obserwowali zimowy krajobraz Poleskiego Parku Narodowego i świetnie się bawili. Kulig zakończył się ogniskiem, przy którym toczyły się bardzo ciekawe rozmowy…... Pozostały miłe wspomnienia!