Dnia  06 i 25 marca 2013 r., w bibliotece szkolnej Paweł Kwiatkowski zaprezentował swoje prace wykonane sztuką orgiami. W czasie lekcji wychowawczej, uczniowie zadali dużo ciekawych pytań związanych z zainteresowaniem Pawła. Sam Paweł pokonał tremę publicznego wystąpienia, ciekawie opowiadał o swojej pasji, przybliżył zebranym wiele ciekawostek związanych z historią sztuki składania papieru. Koledzyi koleżanki obejrzeli najciekawsze strony internetowe dotyczące tej sztuki. Prace wykonane przez Pawła, oraz te obejrzane w internecie zrobiły wrażenie na uczestnikach. Na koniec lekcji wywiązała się dyskusja na temat zainteresowań i roli jakie one pełnią w życiu człowieka. Miłym akcentem kończącym spotkanie w bibliotece była próba wykonania zakładki do książki metodą orgiami. Paweł okazał się dobrym instruktorem, ponieważ niemal wszystkim uczestnikom udało się złożyć z papieru zakładkę. W spotkaniu uczestniczyły klasa 1LOJ i klasa 1 LOA.

Serdeczne podziękowanie nauczycielom uczestniczącym z klasami w zajęciach:p. Jadwidze Stadnik  i p. Annie Łukaszewicz.

Poza spotkaniem, Paweł Kwiatkowski zaprezentował w bibliotece jeszcze jedną umiejętność - wiązanie figur ze sznurka –  Ayatori.