Scenariusz spotkania poetycko- muzycznego w ramach cyklu „ Hobbyści w bibliotece” zorganizowanego Paulinie Lewandowskiej, uczennicy kl. III LOA, próbującej coś „skrobać”

Tytuł spotkania –Paulina Lewandowska – gronu przyjaciół”. „ Najpiękniejsza poezja to są zwykłe słowa”- Jerzy Libert

Czas i miejsce spotkania: 24.01.2013 r., godz. 14.20;  Biblioteka szkolna ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie

Uczniowie przygotowujący wystrój pomieszczenia: Monika Marciszewska, Magdalena Łukaszczuk, Justyna Pruszkowska

Gazetka: tytuł- „Paulina Lewandowska – gronu przyjaciół”. Cytat: „ Najpiękniejsza poezja to są zwykłe słowa”- Jerzy Libert; słowo wstępne o bohaterce spotkania, wyeksponowanie wierszy Pauliny w formie drukowanej

Stół: obrus, świece, filiżanka, imbryk

Zaproszeni gości: p. Jadwiga Stadnik, p. Anna Kuziomka – Szczurek, p. Beata Repa, p. Agnieszka Czuj, p. Urszula Kalenik oraz koledzy i koleżanki:Magdalena Łukaszczuk, Przemysław Szysz, Justyna Kabacińska, Martyna Baj, Monika Marciszewska, Kinga Respond, Kamil Marciszewski, Justyna Pawluczuk, Wawryszuk Aleksandra.

Przebieg spotkania:

• Przywitanie gości, przedstawienie bohaterki spotkania;
  • Piosenka Maryli Rodowicz pt. „ Ludzkie gadanie (utwór nr 6, płyta 3)
  •          Wprowadzenie;
  • Paulina o sobie i swoim pisaniu
  • Paulina czyta wiersz;
  • Paulina opowiada, co ją inspiruje do pisania wierszy?.

Paulina nazywa uczucia wyrażone w wierszu.

• Piosenka z płyty Agnieszki Osieckiej w wykonaniu Seweryna  Krajewskiego „pt. „Co każdy  chłopiec wiedzieć powinien”
  • Odczytanie kolejnych wierszy Pauliny przez uczestników spotkania.
  • Dyskusja, pytania, próba nazwania uczuć wyrażonych w wierszach.
  • Podziękowanie wszystkich zebranych, z życzeniami –aby Paulina nigdy nie przestała się dziwić światu, patrzeć swoimi oczyma,  pisać o nim.
  • Piosenka M. Rodowicz pt. „Kiedy się dziwić przestanę”.

Luźna rozmowa o pisaniu poezji.          Oprac. i przygotowanie spotkania: Halina Karpiuk