"PIKNIK CZYTELNICZY 2016"– z naszym udziałem!

10 czerwca 2016r. punktualnie o godzinie 10.00, 147. uczniów ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie rozpoczęło czytanie książek, włączając się tym samym w Ogólnopolską akcję: „Jak nie czytam, jak czytam”. Wszystkich czytelników i sympatyków biblioteki zaprosiliśmy na zorganizowany na patio szkoły „Piknik czytelniczy”. Przygotowane ławeczki, karimaty, koce szybko zapełniły się czytelnikami. Naszymi sprzymierzeńcami w tym dniu były piękna pogoda i otaczająca przyroda. 40 min. delektowaliśmy się lekturą zabranych ze sobą książek.

Po co ta akcja?

- Pokazaliśmy, że czytamy i jest nas wielu.

- Czytamy nowości wydawnicze!

- Potrafimy rozmawiać o swoich ulubionych książkach!

- Bliżej poznaliśmy ofertę czytelniczą biblioteki szkolnej!

- „Rzuciliśmy okiem”, co czytają nasi nauczyciele!

- Stworzyliśmy przestrzeń do czytelniczego spotkania.

- Pokazaliśmy nieczytającym, że czytanie to powszechne zjawisko wśród rówieśników!

- Czytanie może być przyjemnością!

Kampania „Jak nie czytam, jak czytam” to kolejna akcja służąca podnoszeniu szeroko rozumianego czytelnictwa. W 2015 roku, 63 proc. Polaków nie przeczytało ani jednej książki! Zajmujemy ostatnie miejsca wśród krajów europejskich. Możemy to zmienić! Zmianom będzie sprzyjał „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2016-2020”, ale to od nas zależy, czy zaczniemy czytać. My, wierzymy i czekamy na kolejne akcje czytelnicze!

Koordynatorki akcji: ucz. Magdalena Dedera i Milena Kozłowska, opiek. nauczyciel bibliotekarz- H. Karpiuk.

Piknik czytelniczy - galeria