2015/2016

Sesja gry fabularnej

8 grudnia 2015 r. uczniowie "Modrzaka" wzięli udział w klimatycznej sesji gry fabularnej na kanwie powieści "Władca pierścieni". Michał Szewczyk wcielił się w rolę "game mastera", a Michał Horszczaruk oraz Robert Mietiółka - graczy. Realizacja wideo: Dawid Łogonowicz. Opiekunowie: Halina Karpiuk, Dorota Wiśniewska.

Film z sesji można obejrzeć tutaj

"PIKNIK CZYTELNICZY 2016" - z naszym udziałem!

 10 czerwca 2016r. punktualnie o godzinie 10.00, 147. uczniów ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie rozpoczęło czytanie książek, włączając się tym samym w Ogólnopolską akcję: „Jak nie czytam, jak czytam”. Wszystkich czytelników i sympatyków biblioteki zaprosiliśmy na zorganizowany na patio szkoły „Piknik czytelniczy”. Przygotowane ławeczki, karimaty, koce szybko zapełniły się czytelnikami. Naszymi sprzymierzeńcami w tym dniu były piękna pogoda i otaczająca przyroda. 40 min. delektowaliśmy się lekturą zabranych ze sobą książek.

Czytaj więcej: "PIKNIK CZYTELNICZY 2016"

Czytam w podróży... Herberta

„ Dokąd płynie Dionizos przez morze czerwone jak wino
ku jakim wyspom wędruje pod żaglem winorośli
śpi i nic nie wie więc my także nie wiemy
dokąd płynie z prądami bukowa łódź lotna"

6. kwietnia, po raz czwarty uczniowie ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie zaangażowali się 
w ogólnopolską akcję „Czytam w podróży... Herberta". To projekt Fundacji im. Zbigniewa Herberta oraz Klubu Herbertowskich Szkół, którego celem jest upowszechnianie twórczości Zbigniewa Herberta, jak również szeroka popularyzacja czytelnictwa.
Inicjatorem akcji w naszym środowisku była Miejska Biblioteka Publiczna we Włodawie. 
Solidnie przygotowaliśmy się do wydarzenia - w szkole opracowaliśmy i wyeksponowaliśmy informację o akcji wraz z notą biograficzną. Wybraliśmy i wydrukowaliśmy najpiękniejsze (naszym zdaniem ) wiersze Herberta a następnie udostępniliśmy w strategicznych miejscach w szkole. Lekcje przeprowadzone przez nauczycieli języka polskiego pozwoliły na nowo odkryć sens zawarty w „ Przesłaniu Pana Cogito". 

Czytaj więcej: Czytam w podróży... Herberta

Spotkanie z Wilkiem Morskim

  W ZSZ Nr 1 i II LO we Włodawie zorganizowane zostało spotkanie z panem Ziemowitem Barańskim - jachtowym kapitanem żeglugi wielkiej, który na morzu spędził ponad pół wieku. Inicjatorem wydarzenia był pan Aldon Dzięcioł - autor książki o kapitanie pt. „Morska odyseja kapitana Ziemowita Barańskiego". Była to niecodzienna okazja do bezpośredniego spotkania młodzieży, nauczycieli i zaproszonych gości zarówno z autorem książki, jak i jej bohaterem.

Czytaj więcej: Spotkanie z Wilkiem Morskim

Narodowe czytanie 2015

Uczniowie ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie: Dominika Szubarczyk, Izabela Krzesiak, Karolina Sawczuk, Dagmara Roczon, Klaudia Kuniewicz, Dawid Łogonowicz , Nikodem Weremczuk, Robert Mietiółka, Nikodem Kozak,kolejny raz zorganizowali  akcję informacyjną NARODOWEGO CZYTANIA 2015.

Czytaj więcej: Narodowe czytanie 2015

Przydatne linki
Powered by Rafix®.