Goście w bibliotece

 

Ważną inicjatywą podjętą przez nauczycieli bibliotekarzy w 2013/2014 r. było zaproszenie do biblioteki rodziców uczniów klas pierwszych. Rodzice zostali zapoznani z bazą lokalową biblioteki, zbiorami oraz ofertą działalności. Nie kryli zdziwienia, że uczniom zorganizowano tak przyjazne warunki do nauki i odpoczynku. Jako pierwsze, zaproszenie przyjęły wychowawczynie: p. Urszula Kalenik, ( kl. I LO a/d) i p. Dorota Wiśniewska ( kl. I LO a/d). Warto kontynuować tę formę współpracy z rodzicami, gdyż to właśnie oni są największymi sprzymierzeńcami nauczycieli w zachęcaniu uczniów do samokształcenia.

  • tn_rodzice w bibliotece

 

5.02.2014-Spotkanie z rodzicami uczniów klasy 1 A/D w bibliotece szkolnej (wych.p. Albert Lewczuk vel Leoniuk ,p. Halina Karpiuk-nauczyciel bibliotekarz)

  • tn_dscf1528
  • tn_dscf1529

 

 W lutym 2014 roku bibliotekę szkolną odwiedzili ubiegłoroczni absolwenci.

 

  • tn_dsc00994

 

Każdy absolwent może podzielić się swoją opinią, wspomnieniami na temat biblioteki szkolnej. Zapraszamy, nauczyciele bibliotekarze !

 

"Witam! W 2013 ukończyłem naukę w tym liceum i wspominam je bardzo dobrze. Bardzo dziękuję za te trzy niezapomniane lata nauki. Obecnie studiuję i już rzadko bywam w liceum, wręcz okazyjnie. Ale zawsze fajnie tam wracać, nie tylko do znajomych ale i do nauczycieli, którzy zawsze chętnie ze mną rozmawiali, choć przez chwile. Chętnie wracam także do biblioteki. Tam zawsze można było wejść, pogadać, posiedzieć na kanapie i coś poczytać. Panowała tam zawsze fajna i miła atmosfera. Biblioteka dawała możliwość udziału w przeróżnych konkursach, spotkaniach i imprezach okolicznościowych. Chciałbym bardzo podziękować pracownikom biblioteki II LO  za pomoc, bo tej nigdy nie odmawiali, zawsze można było się do nich zwrócić, pogadać. To właśnie z ich inicjatywy, a w szczególności dzięki Pani Halinie Karpiuk udało się zorganizować w bibliotece niewielką wystawę moich szkiców i rysunków, a później wernisaż w MBP we Włodawie. Dziękuję! Serdecznie polecam Bibliotekę II LO we Włodawie. Warto tam zaglądać! :) "

(Sławomir Nowak, rok szkolny 2010-2013)

 

 


„W  bibliotece spędziłam bardzo dużo czasu. Miło było w tym miejscu spotkać się z najbliższymi przyjaciółmi.  W naszym liceum, biblioteka, to najwspanialsze miejsce w szkole. Zawsze panuje tu miła atmosfera, dlatego bardzo sympatycznie będę wspominać spędzone tu chwile”. Paulina Lewandowska (rok szkolny 2012/2013)

 

„Witam, jestem Ola! W tym roku szkolnym kończę III klasę liceum. W bibliotece szkolnej przeżyłam trzy niezapomniane lata. To miejsce było dla mnie oazą ciszy, odpoczynkui spokoju. Zawsze mogłam tu uzyskać pomoc w kwestii zdobywania wiedzy. Z pobytuw bibliotece będę miała cudowne wspomnienia na lata”

Andżelika Kowalczuk (rok szkolny 2012/2013)„Bardzo dziękuję za miłe chwile spędzone w bibliotece, wyrozumiałość, życzliwość, pomocną dłoń i uśmiech podczas trwania szkolnych godzin. Mogłam czytać przydatne i ciekawe artykuły, książki, dzielić się wiedzą z innymi , czy po prostu uzyskać schronienie na czas trwania przerwy. Dziękuję za miejsce otoczone ludźmi pomagającymi  nawzajem i wspólnie spędzającymi tu wolne chwile, za zaciszną i sympatyczną przestrzeń. Serdeczne podziękowania! „ Justyna Kabacińska (rok szkolny 2012/2013)

Szkolna biblioteka była takim miejscem, które najczęściej odwiedzałam i które od początku mnie ciekawiło. Przyjazne wnętrze i obszerny księgozbiór pozwoliły właściwie wykorzystać wolny czas. Nowe, interesujące książki, otwarci na nasze potrzeby nauczyciele- bibliotekarze zawsze chętnie pomagali i polecali dobre książki. W bibliotece zawsze jest dostęp do najświeższych informacjidostępnych w szerokiej ofercie dzienników, czasopism i miesięczników. Każdy znajdzie tu coś dla siebie!
                Szczególnie miło wspominam przygotowania do konkursów czytelniczych.  Czas ten był dla mnie nie tylko formą nauki, ale też czasem na poznanie drugiego człowieka, wyrażenie własnej opinii, żywą dyskusje na temat utworów literackich.Udział w konkursach to inwestycja w przyszłość, uczy postawy otwartej, pomaga wyrabiać własne zdanie na temat świata, umiejętnie oswaja ze stresem i wreszcie – poprawia pamięć! Współpraca z biblioteką rozwinęła mnie nie tylko pod względem czytelniczym czy polonistycznym, ale także społecznym. Pasję czytania książek jaką pogłębiłam i rozwinęłam w bibliotece przyczyniła się do wyboru kierunków studiów.  Chwile spędzone w bibliotece pozostawią o sobie dobre, niezapomniane wspomnienia. Małgorzata Cholewińska, maj 2013

Często bywałam w szkolnej bibliotece, mogłam w niej zawsze znaleźć miejsce dla siebie, ciszę i spokój od gwaru i hałasu na przerwach między lekcjami. W bibliotece czułam się wolna, mogłam sięgnąć po ciekawe książki, prasę czy skorzystać z internetu. W bibliotece odbywały się różne konkursy czytelnicze, w jednym z nich sama brałam udział, jest to ogromne przeżycie, one podsycały moją wyobraźnię. Kiedy była potrzebna pomoc, zawsze można było ją otrzymać w bibliotece. Panie bibliotekarki chętnie pomagały, zawsze ciepło z nami rozmawiały, starały się urozmaicić nam czas spędzany w szkole np. przez organizację konkursów, o których wspomniałam wcześniej. Szkolna biblioteka pomogła mi uciec od szarej rzeczywistości i przetrwać trudne chwile. NIE MOŻNA POZWOLIĆ NA TO, ABY SZKOLNE BIBLIOTEKI ZOSTAŁY ZAMKNIĘTE, ONE ODKRYWAJĄ CZŁOWIEKA!! Jest mi trudno rozstawać się z biblioteką, na pewno będę miło i ciepło wspominała czas jaki w niej spędziłam . Malwina Ulaniuk klasa III e/f, 2012/2013

 

Przydatne linki
Powered by Rafix®.