Hobbyści w bibliotece

    „Hobbyści w bibliotece” to cenna inicjatywa zapoczątkowana przez nauczycieli bibliotekarzy. Podjęte przez nas działania wpisują się w program wychowawczy szkoły i mają na celu rozwijanie zainteresowań uczniów.

   Biblioteka szkolna, już od wielu lat jest miejscem, gdzie zarówno uczniowie, jak i nauczyciele, inni pracownicy szkoły ,a także rodzice rozwijają i prezentują swoje pasje. Poza osobami ściśle związanymi ze środowiskiem szkoły, do biblioteki zapraszamy regionalnych twórców kultury ludowej oraz inne znane w lokalnej społeczności osoby. Spotkania są nie tylko okazją do zaprezentowania własnego dorobku artystycznego, hobbystycznych kolekcji, ale przede wszystkim integrują społeczność uczniowską ze środowiskiem szkolnymi pozaszkolnym.

   Zgodnie z misją szkoły staramy się dostrzegać i cenić oryginalność oraz zdolność twórczego myślenia naszych uczniów. Poprzez aranżowanie wystaw prac uczniowskich, stwarzanie uczniom okazji do prezentowania różnorakich umiejętności, zachęty do odważnego publicznego wypowiadania się, pielęgnujemy w nich wrażliwość, umożliwiamy indywidualne eksperymentowanie, inspirujemy do poszukiwania własnej formy ekspresji. Działania tego typu sprzyjają rozwijaniu w młodzieży samoświadomości co do własnych predyspozycji, walorów czy uzdolnień, wpływają też na podnoszenie samoakceptacji. Biblioteczne spotkania uczą słuchać, doceniać, szanować zainteresowania i osiągnięcia innych ludzi. Chcielibyśmy, by także inspirowały uczniów do „przejmowania” ciekawych pomysłów lub rozbudzania własnych.                         

                 Oprac. Halina Karpiuk, nauczyciel bibliotekarz

 

Spotkania ze Śmiercią” – wystawa Alicji Czeżyk :)

14 grudnia 2017r. w bibliotece szkolnej, w ramach cyklu „Hobbyści w bibliotece”, odbyło się spotkanie, którego gościem była uczennica klasy 4Tż – Alicja Czeżyk.

 

Czytaj więcej: Wystawa Alicji

Wystawa plastyczna Tymoteusza

7 kwietnia 2017 r., w bibliotece szkolnej miało miejsce otwarcie wystawy plastycznej Tymoteusza Świerkowskiego, ucznia klasy 1 Ti: „Ogarnij wzrokiem świat uczuć – Anime”. Wydarzenie zostało poprzedzone spotkaniem w którym udział wzięli uczniowie klasy wraz z wychowawczynią p. Małgorzatą Horszczaruk.

 

Czytaj więcej: Wystawa plastyczna Tymoteusza

Dziś pożegnaliśmy pamiątkowymi zdjęciami stałych bywalców naszej biblioteki. Gościliśmy chłopców z TI (2013/2017) na sofie niemal na każdej przerwie. Teraz skończyli szkołę, ale mamy nadzieję, że będą nas jeszcze odwiedzać.

  • 18197535_1311438775618852_1236040393_n
  • 18190950_1311438668952196_2118065038_n

Spotkanie z Wilkiem Morskim - podziękowania

 Podróże fascynują, ale żeby rozbrzmiały w uszach świata, potrzebne jest sprawne pióro, które uwieczni odwagę i determinację śmiałków odkrywających najdalsze zakamarki naszej planety. Chcielibyśmy bardzo serdecznie podziękować Panu Aldonowi Dzięciołowi, za chęć opisania rejsów Pana kapitana Ziemowita Barańskiego . To bardzo ważne, aby dokonania takich ludzi jak Pan kapitan, zostały uwiecznione i przekazane następnym pokoleniom.

Dziękujemy za inicjatywę zorganizowania spotkania i za chęć propagowania wśród młodzieży zamiłowania do podróży i odkrywania piękna tego świata. Cieszymy się, że dzięki Panu mogliśmy poszerzyć naszą wiedzę, zarówno w zakresie geografii jak i literatury podróżniczej.

            Spotkanie oraz lektura Pańskiej książki były dla nas bardzo ciekawym doświadczeniem.

Mamy nadzieję, że jeszcze nie raz będzie Pan mógł nas zaskoczyć wieloma równie inspirującymi utworami. Życzymy sukcesów!

                                                     Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie ZSZ Nr 1 i II LO we Włodawie

 

Czytaj więcej: Spotkanie z Wilkiem Morskim

Przydatne linki
Powered by Rafix®.