Hobbyści w bibliotece

Scenariusz spotkania poetycko- muzycznego w ramach cyklu „ Hobbyści w bibliotece” zorganizowanego Paulinie Lewandowskiej, uczennicy kl. III LOA, próbującej coś „skrobać”

Tytuł spotkania –Paulina Lewandowska – gronu przyjaciół”. „ Najpiękniejsza poezja to są zwykłe słowa”- Jerzy Libert

Czas i miejsce spotkania: 24.01.2013 r., godz. 14.20;  Biblioteka szkolna ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie

Uczniowie przygotowujący wystrój pomieszczenia: Monika Marciszewska, Magdalena Łukaszczuk, Justyna Pruszkowska

Gazetka: tytuł- „Paulina Lewandowska – gronu przyjaciół”. Cytat: „ Najpiękniejsza poezja to są zwykłe słowa”- Jerzy Libert; słowo wstępne o bohaterce spotkania, wyeksponowanie wierszy Pauliny w formie drukowanej

Stół: obrus, świece, filiżanka, imbryk

2 stoliki z zastawą do herbaty, rumianek, cytryna, ciasteczka dla gości

Czytaj więcej: Scenariusz spotkania poetycko- muzycznego

Dnia  06 i 25 marca 2013 r., w bibliotece szkolnej Paweł Kwiatkowski zaprezentował swoje prace wykonane sztuką orgiami. W czasie lekcji wychowawczej, uczniowie zadali dużo ciekawych pytań związanych z zainteresowaniem Pawła. Sam Paweł pokonał tremę publicznego wystąpienia, ciekawie opowiadał o swojej pasji, przybliżył zebranym wiele ciekawostek związanych z historią sztuki składania papieru. Koledzyi koleżanki obejrzeli najciekawsze strony internetowe dotyczące tej sztuki. Prace wykonane przez Pawła, oraz te obejrzane w internecie zrobiły wrażenie na uczestnikach. Na koniec lekcji wywiązała się dyskusja na temat zainteresowań i roli jakie one pełnią w życiu człowieka. Miłym akcentem kończącym spotkanie w bibliotece była próba wykonania zakładki do książki metodą orgiami. Paweł okazał się dobrym instruktorem, ponieważ niemal wszystkim uczestnikom udało się złożyć z papieru zakładkę. W spotkaniu uczestniczyły klasa 1LOJ i klasa 1 LOA.

Serdeczne podziękowanie nauczycielom uczestniczącym z klasami w zajęciach:p. Jadwidze Stadnik  i p. Annie Łukaszewicz.

Poza spotkaniem, Paweł Kwiatkowski zaprezentował w bibliotece jeszcze jedną umiejętność - wiązanie figur ze sznurka –  Ayatori.

Czytaj więcej: Prace Origami Pawła Kwiatkowskiego

Coś o mnie

Mam 16 lat. Zajmuję się origami od 3 klasy szkoły podstawowej. Zamiłowanie do "japońskiej sztuki składania papieru" zawdzięczam siostrze, która kupiła mi książkę o technice papierowego składania zwierzątek i roślin. Było to moje pierwsze spotkanie z origami. Później na YouTube znalazłem wzory trudniejsze a mianowicie tak zwaną "kusudamę", czyli figury tworzone z kilkunastu lub kilkudziesięciu części papieru, najczęściej w formie kul. Wciąż próbowałem uczyć się składania nowych figur. Cieszyło mnie, że prace podobają 
się moim rówieśnikom. Składanie figur z papieru stanowi dla mnie miłą formę spędzania wolnego czasu. Origami doskonale odstresowuje, daje odprężenie po zmaganiach 
z problemami dnia codziennego. Można zająć ręce i umysł, a równocześnie wykonać coś pięknego, co mogą podziwiać też inni. Swoimi umiejętnościami chętnie podzielę 
się z zainteresowanymi. Serdecznie zapraszam do obejrzenia moich prac wyeksponowanych w bibliotece szkolnej.                                                                  Paweł Kwiatkowski.

 

Czytaj więcej: Japońska sztuka składania papieru Pawła Kwiatkowskiego

Nazywam się Katarzyna Król.

Chodzę do I klasy Technikum Gastronomicznegow ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie.

Lubię rysować od dzieciństwa. Brałam udziałw wielu konkursach plastycznych, zdobywałam różne nagrody i wyróżnienia. Malowanie jest moją pasją, bez niej moje życie byłoby nudne.

Wykonując swoje prace relaksuję się. W szkolnej galerii zaprezentuję kilka najciekawszych swoich prac. Zapraszam do obejrzenia wystawy (październik 2013 r.)

Czytaj więcej: Wystawa prac plastycznych Katarzyny Król

10.02.2014-Wystawa prac plastycznych: Nikodema Weremczuka, Jakuba Pawlika, Damiana Kasprzaka

 

Czytaj więcej: Wystawa prac plastycznych 10.02.2014

Przydatne linki




Powered by Rafix®.